Для проведення «Тижня безпеки дитини» в Мочулищенському НВК дошкільного підрозділу було створено творчу групу: складено план проведення необхідних заходів, визначено відповідальних, розроблено тематичний план проведення тижня:
- Понеділок: «День здоров’я»,
- Вівторок: «Сам удома»,
- Середа: «Вогонь – друг, вогонь – ворог»,
- Четвер: «Дитина і природа»,
- П’ятниця: «День Безпеки».
Розроблено пам’ятки і рекомендації для батьків та вихователів з питань попередження дитячого травматизму та уникнення небезпечних ситуацій.
Протягом Тижня здійснювалась посилена робота з навчання дітей правилам безпеки. В рамках цього Тижня педагоги провели тренінг з евакуації, заняття «Ліки – друзі чи вороги?» (ст..гр.), «Лісові пригоди Тарасика» - правила поведінки в лісі,(мол.гр.),«Незнайомець. Наші дії.» (ст. гр.), «Стоп. Первоцвіти.» (ст..гр.), «Де живе електрика?» (мол.гр.) та інші, рухливі та дидактичні ігри «Дощ - добре, гроза – погано», «Можна – заборонено», «Що потрібно пожежнику?», «Їстивні та отруйні гриби», «Біжи до свого відерця», «Переправа» тощо, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії.
Вихователі вікових груп активізували мислення та уяву дітей за допомогою художнього слова, проводили психогімнастики, пошуково-дослідницьку діяльність, моделювання ситуацій «На перехресті»,«Тато і мама намагаються перейти дорогу в недозволеному місці», «Свої конфлікти вирішуємо самі» та їх розв’язання, під час яких діти закріплювали правила поводження в надзвичайних ситуаціях, малювали «Пожежну машину», «Небезпечні предмети»,переглядалимультфільми. Проведено посильну роботу щодо закріплення з дітьми знання домашньої адреси, телефону, прізвища, імені батьків на випадок необхідності.Проводилась робота з батьками.
27.04.2018 року об 11 годині проведено практичний тренінг зевакуації вихованців та працівників дошкільного навчального закладу на випадок надзвичайної ситуації.
Для малят, які тільки починають жити, ці перші знання про безпеку можуть стати надійним фундаментом, на якому повинен будуватися світогляд особистості, готової до життя в безпечному світі. Хотілося б сподіватися, що набуті дітьми навички в реальному житті ніколи не стануть їм у нагоді!