«Технології ніколи не замінять учителя, але вчитель, який ефективно застосовує технології для розвитку своїх учнів, замінить того, хто ними не володіє», - Аллан Каррінгтон.
Саме під таким девізом 10 листопада 2021 року у формі методичного діалогу пройшло онлайн-засідання територіального методичного об’єднання вчителів другого класу закладів загальної середньої освіти відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради з теми «Сучасний урок - співпраця усіх учасників освітнього процесу. Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи».
На засіданні розглядали нормативно-правове забезпечення навчально-виховного процесу. Провели обговорення листа МОН від 22.09.2021р. № 1/9-482 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році». Відбувся обмін досвідом з використання «сторітеллінгу» – ефективного методу навчання і виховання школярів. Зокрема, учитель Зеленської філії Сварицевицького ОЗЗСО Вишневська Зореслава Михайлівна поділилася досвідом використання технології «Сторітеллінг». Вона зауважила, що сучасне підростаюче покоління спілкується, переважно, у віртуальному світі. Тому реальне спілкування стає мистецтвом, якому потрібно навчатися. І для цього чудово підходить метод «сторітеллінгу». Адже, за словами Василя Сухомлинського, словесна творчість – це могутній засіб розумового розвитку людини, перед якою відкривається світ.
Під час «Іспиту на майстерність» учасники засідання розв’язували педагогічні ситуації. Педагоги обговорили новинки з тематичних курсів та вебінарів. На «Інформаційній трибуні» обговорювали питання сертифікації педагогічних працівників.
«Сертифікація – це оцінювання професійних компетентностей вчителя. Вона допомагає виявити кращих вчителів – професіоналів та агентів змін у освіті, які готові поширювати свій досвід», - такими словами розпочала свій виступ Бруяка Галина Іванівна, вчитель Заслуцького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ», яка надала детальні рекомендації та поділилася досвідом проходження сертифікації. Вона вважає, що це був позитивний досвід, тому порадила колегам ризикнути та спробувати.
У підсумку заслухали звіт про роботу територіального методичного об’єднання вчителів другого класу за 2021 рік (Жакун Тамара Пилипівна, керівник), склали перспективний план роботи ТМО вчителів 2 класу на наступний, 2022, рік.
Учасники засідання отримали матеріали для використання в роботі, методичні рекомендації та список рекомендованої літератури на опрацювання.
Тамара Жакун, керівник територіального методичного об’єднання вчителів другого класу